با دوستان خود به اشتراک بگذارید و نظر آنها را بپرسید


16,500 تومان

  • حداکثر طی سه روز کاری به دست شما می رسد
  • سلامت فیزیکی مرسوله را تضمین می کنیم
  • تمامی کالا ها تولید داخل هستند

کوزه آب سفال، از سفارشات حکیم فرزانه دکتر روازاده برای تصفیه ی آب شرب می باشد. 

البته شیوه تصفیه و نوع کوزه نکاتی دارد که در کانال شهر سفال با هشتگ #کوزه موجود است و در ادامه ی توضیحات کنونی بخشی از سخنان ایشان آورده می شود. 

مشخصات کلی محصول:

وزن 3کیلوگرم، ارتفاع 45سانتی متر و قطر شکم 20سانتی متر می باشد. ازخاک رُس فرآوری شده، گل رُس مرغوب تولید شده و از آن کوزه هایی که می توانند آب را بطور طبیعی تصفیه کنند.

می توانید محصول را همینجا سفارش بدهید تا با پست برایتان ارسال شود. تضمین سلامت فیزیکی محصول(عدم شکستگی)  در مسیر، بعهده ی شهر سفال می باشد. 

در ادامه توضیحاتی از دکتر روازاده پیرامون خواص کوزه آب سفال:

تصفیه آب با استفاده از #کوزه سفالی

 

طبق پژوهش های صورت گرفته، آب باران بهترین آب برای بدن انسان می باشد. اما با توجه به اینکه همیشه باران نمی بارد و ما همیشه به آب باران دسترسی نداریم، چگونه می توانیم به آبی هم تراز آب باران از لحاظ کیفیت و مفید بودن برای بدن دست پیدا کنیم؟! 

در ادامه پاسخ این سوال را می آوریم. 

 

 

✅دکتر روازاده

 

????دانشمندان به این نتیجه رسیدند که اگر با خاک رس عالی و درجه یک کوزه های گلی ساخته، بطوریکه وقتی آب را داخل آنها میریزند، بعد از گذشت سه روز هر آنچه در آب وجود دارد و مفید نمی باشد در داخل کوزه باقی می ماند و پس از آن، آبی که از بدنه کوزه به خارج تراوش شده است چیزی نیست جز آبی که خاصیت آب باران را دارد.

 

????البته حتماً باید توجه شود کوزه گلی، رنگ و لعاب نخورده باشد، زیرا در صورت داشتن رنگ و لعاب عمل تراوش انجام نخواهد شد.

 

????جالب توجه است که اخیراً در تحقیقات صورت گرفته توسط یکی از اعضای موسسه پژوهشی درمانی احیای طب جامع ایرانیان که از آب لوله کشی شهری استفاده نموده، گرچه آب را به طور کامل از آلودگی پاک ننموده است (زیرا توصیه ما استفاده از آب چاه یا چشمه برای تهیه آب سالم مانند آب باران از طریق این روش می باشد)  اما با این وجود به وسیله همین روش یعنی استفاده از کوزه سفالی، ۶۰ درصد نیترات موجود در آب شهر پس از تراوش از کوزه کاهش پیدا کرده بود.

 

????توجه داشته باشید اگر برای طولانی مدت از این کوزه استفاده کنیم تراوشات آن به خارج کاهش یافته یا به اصطلاح کوزه جرم می گیرد. برای رفع این مشکل دو راه حل وجود دارد. اول اینکه کوزه نو تهیه کنیم و دوم اینکه شن را داخل کوزه ریخته و به مدت چند دقیقه آن را تکان می دهیم تا جرم ها برطرف گردند.

 

⬅️توضیحات تکمیلی:

 

در صورتیکه کوزه جدیدی تهیه کرده اید، آبی که در سه روز اول از آن تراوش شده است قابل استفاده نمی باشد ولی از روز چهارم به بعد، هر ????آنچه از آن تراوش می شود آبی سالم همانند آب باران می باشد، حتی اگر آب جدیدی به آب داخل کوزه اضافه نمایید.

 

⭕️منبع:

http://ravazadeh.com

@ravazadeh

 

⭕️گروه صنایع دستی شهر سفال

http://t.me/joinchat/Brb9qj32xPKhpl3ZTXPsww

 

⭕️لینک خرید کوزه:

http://shahresofal.com/کوزه-آب-سفال